گاراژ
گاراژ

خدمات فنی و تزیینی ماشین چیست؟

لوازم اسپرت خودرو یا کالای تزئینی خودرو عنوان شغلی است که در نوع خود دارای ظرفیت های فوق العاده ای بوده. بسیاری از افراد جامعه خصوصاً نسل جوان به زیبایی خودروی خود بسیار اهمیت می دهند ، خصوصاً این شغل در ایران به دلیل عدم استفاده از ماژول های لوکس در بدنه داخلی و خارجی خودرو زمینه درآمدی مناسبی را برای صاحبان شغل فروش لوازم اسپرت خودرو فراهم نموده است.

معرفی شغل فروش و نصب لوازم اسپورت خودرو:

شغل فروش و نصب لوازم اسپرت خودرو با تهیه لوازم لوکس خودرو از مراکز فروش عمده و اقع در تهران و شهرستان ها و ارائه در مکان مغازه خود به همراه خدمات نصب و تزئیین خودرو ، هزینه ای را بعنوان سود و دستمزد ( خدمات نصب لوازم اسپرت خودرو) دریافت می کنند.برخی از کالاها و خدمات ارائه شده در این شغل به شرح ذیل معرفی می گردد:

شغل فروش و نصب لوازم اسپرت خودرو در چند دسته راه اندازی می شود که برای هر کدام می بایست مجوز آن بصورت جداگانه اخذ شود که به شرح زیر می باشند:

لوازم لوکس خودرو:شامل روکش صنلی ، چراغ های تزئینی انواع خودرو ، کفپوش و شیشه دودی ، وسایل تزئینی داخلی خودرو ، وسایل تزئینی بدنه خودرو نظیر آیینه ، رکاب ، سپر  و شیشه دودی و  …

رینگ و لاستیک : فروش و نصب انواع رینگ های اسپرت و تزیینی ، فروش و نصب لاستیک خودرو

صوتی و تصویری شامل : فروش و نصب انواع دزدگیر ، فروش و نصب انواع سیستم پخش ، تعویض بوق ماشین و …

تیونینگ خودرو : نصب ماژول های برای ارتقاع و تقویت موتور خودرو برای شرکت در مسابقات و حضور در پیست

آیا شغل فروش تزیینات خودرو نیازمند مهارت و تخصص می باشد؟

در بخش فروش باید گفت که مسأله فروش یک امر تخصصی بوده که در ایران متاسفانه مهارت های فروش مورد اغفال واقع شده در حالیکه فروش و مدیریت فروش یک تخصص محسوب شده و دارای کرسی های دانشگاهی می باشد. در این خصوص مقاله « انواع مشتری و راههای فروش حرفه ای | چگونه مشتری وفادار داشته باشیم » را مورد مطالعه قرار دهید.اما این شغل به دلیل ارائه خدماتی که بعضاً تخصصی نیز می باشند باید دوره های کارآموزی مخصوصی را طی نمود تا بتواند در مدیریت این کسب و کار قوی عمل کنید.برای طی دوره های مهارت آموزی از قبیل نصب و تعویض روکش صندلی ، دودی کردن شیشه های خودرو ، نصب رکاب حاشیه کانال لوکر ، نصب دزدگیر ، نصب سیستم صوتی ، تعویض رینگ خودرو ، تعویض چراغ های خودرو ، تعویض و نصب روکش فرمان خودرو ، تعویض انواع بوق های خودرو ، تعویض هدلایت های چراغ خودرو و …را طی نمود. برای طی دوره های کارآموزی کسب و کار فروش و نصب لوازم اسپرت خودرو می توان مدتی را بعنوان کارآموز نزد افراد مشغول به این کار ، شاگردی کنید و یا در دوره های مهارت آموی سازمان فنی و حرفه ای ای مراکز آموزش خصوصی شرکت نمایید.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شغل فروش و نصب لوازم اسپرت خودرو

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این شغل بصورت دسته های زیر قابل تصور است:

1.سرمایه مورد نیاز رهن و اجاره مغازه

سرمایه مورد نیاز این کسب و کار در مرحله اول به مکان و مساحت راه اندازی آن دارد . طبیعتاً در صورتیکه فضای بزرگی را رهن و اجاره کنید هزینه های شروع کسب و کار تزئینات خودرو بیشتر بوده که یکی برای هزینه رهن و اجاره بیشتر مکان بزگتر بوده و دیگری محصولات فروش بیشتر که برای پر کردن مغازه مورد نیاز است و همچنین مکان بزرگ قفسه بندی بیشتری نیز لازم دارد که بر میزان سرمایه گذاری شما می افزاید.

2.سرمایه انسانی مورد نیاز برای کسب و کار لوازم لوکس خودرو

سرمایه انسانی مورد نیاز این کار بسته به موقعیت ، میزان مشتریان و همچنین مساحت فروشگاه می تواند از حداقل یک تا ۵ نیروی کار آزموده و ماهر باشد.هم در بحث فروش و هم در زمینه ارائه خدمات شما نیازمند نیروی انانی ماهر و کارآزموده می باشید. می توان برای پرسنل خود حقوق ثابت ماهانه در نظر بگیرید و می توان با واگذار کردن خدمات ارائه شده کسب و کار خود به این افراد ، درصد مشخصی از درآمدتان را بعنوان حقوق به انان بپردازید.

ه وردپرس خوش آمدید. این اولین نوشتهٔ شماست. این را ویرایش یا حذف کنید، سپس نوشتن را شروع نمایید!

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *